Balyaj Nedir?

Balyaj, Fransa’dan kaynaklanan bir saç boyama tekniğidir. Serbest vurgulama tekniği, rengin folyo veya kapak teknikleri kullanmak yerine elle uygulandığı yerdir. Boya saça yumuşak kontrast oluşturmak ve kökten uca kademeli olarak yumuşak bir etki yaratmak için saça boyanır.

Balyaj, çeşitli saç uzunluğu türleri ve stilleri üzerinde doğal, güneşten öptü bir renk elde etmek için kullanılabilir , ayrıca yeniden büyümenin doğal ve farkedilmez görünmesini sağlar. Balayage’ın arkasındaki fikir, birden fazla renk boyutu oluşturmak için daha açık renk yamaları kullanarak doğal ve çok tonlu bir yüzey oluşturmaktır.

Balyajı seçerken, renklendiriciniz ulaşmak istediğiniz saç rengine özgü taze, zahmetsiz bir görünüm yaratmak için sizinle birlikte çalışacaktır. Kuaförlerden ortaya çıkan yeni olmadan renk yenilemek istiyorsanız harika.

Balyaj Çeşitleri

Artisans Kuaför’de , saçınızda farklı sonuçlar veren bir dizi Balyaj tekniği sunuyoruz.

Klasik Balyaj

Tipik balayage yöntemi, klasik balayage, saçın rengini fazla değişiklik yapmadan yenilemesini sağlayan kökten uca uygulama ile doğal görünümlü bir sonuç içerir.

Yaratıcı Balyaj

Yaratıcı balyaj, farklı renk tonlarına sahip normal balayage uygulamasına benzer bir yöntem kullanır. Bu, mevcut renginizi aydınlatmak peşinde olduğunuz tarz değilse, saçlarınız için daha dramatik bir görünüm yaratabilir.

Mikro Balyaj

Saçınızda küçük bir değişiklik için mikro balayaj’ı deneyin. Bu teknik saçın küçük bölümlerini alır ve yüzün etrafına yumuşak doğal vurgular ekler. Saçınıza hacim eklemek istiyorsanız bu harika.

Kaliforniya Balayajı

Balayajın bu unsuru, daha belirgin bir kök rengiyle klasik balayaj tekniğinden çok daha ağır vurgulara odaklanır. Renk daha çarpıcı bir tonda daha açıktan karanlığa doğru solmaya odaklanır. Kaliforniya Balayage ile, tüm sezon boyunca sürecek, ağır başlayacak ve canlı bir finişe dönüşecek şekilde renginizi daha uzun süre tutabilirsiniz – bu nedenle bakım tamamen görünümünüze bağlıdır. gidiyor.

Balayage Nasıl Uygulanır?

Balayage, çoğu saç tipi için uygun bir serbest el yöntemi kullanılarak uygulanır. Örneğin, folyo vurguları çektiğiniz sürece kuaförler arasında olmayacaksınız ve balayage saç stilinin bakımı daha az bakım gerektiriyor.

Balayage Ne Kadar Sürer?

Balayage saç boyasını elle uygulamayı içerdiğinden, bu elde etmek istediğiniz renklere bağlı olacaktır. Basit vurgular 45 dakika sürerken katmanlı bir balayage üç saate kadar sürer. Doğal saç renginize bağlı olarak, renklendiricinizin saçlarınızı aydınlatmak istediğiniz ideal renge ulaşması daha uzun sürebilir. Takviminizde birkaç saat açık bir kitap söyleyebiliriz ve en iyi renk uzmanının elinde rahatlayın . 

Bir Balayage Ne Kadar Sürer?

Balayage, geleneksel renk yöntemleri kadar bakım gerektirmez. Yöntemin harmanlanmış yüzeyi, doldurmaya ihtiyaç duymadan önce dört aya kadar sürebileceğiniz anlamına gelir.

Balayage’ın Normal Saç Boyasından Farkı Nedir?

Tipik bir saç boyama için, folyo genellikle kullanılır veya elde etmek istediğiniz rengin tam kafasına ulaşmak için “blok rengi” boyanır. Balyaj üzerine serbest boyanmış, ziyaretinizden sonra “çizgili renk” endişe etmeden, çok daha doğal bir görünüm elde edersiniz. Balayage tamamen size ve gereksinimlerinize göre uyarlanmıştır, böylece renk uzmanlarımız tarafından benzersiz ve doğal görünümlü bir renge sahip olabilirsiniz.